Підслухана розмова

Опанас Шворень знав: усі моралісти схожі на папуг. Ще в античні часи вони твердили, що підслуховувати роз­мови нечесно. То було давно, бо навіть Опанасів дідусь не пам’ятав тих часів. Але моралісти й до наших днів не втомилися повторювати ті примітивні істини.
Дідусь Опанаса Шворня погоджувався з ним, бо ні­коли не був поетом. Але ж психологія людей найповні­ше розкривається в інтимних розмовах, а яка ж поезія без психології?
Щовечора Шворень ховався в найгустіших кущах якого-небудь парку і весь перетворювався на слух. За­кохані ходили туди-сюди. Говорили пошепки, і зде­більшого дурниці. Перед ранком, покусаний комарами, з обдертим лицем, повертався Опанас зі свого полюван­ня. Тільки щасливий випадок врятував його талант від неминучої загибелі.
para48Одного разу під кущем, в якому талановитий поет ви­вчав життя, зупинилася парочка. Дівчина була вродли­ва й жорстока, він — кислий і переляканий.
— О, не зништожуй мене, — благав хлопець сонли­вим голосом.
— Не кривляйся, — чулася невблаганна відповідь.
— О, не губи моєї молодості…
Хлопець не стримував сліз.
Він пробував стати на коліна, але ноги не згиналися.
Щасливий Шворень вискочив зі своєї засідки, гаряче потис їм руки і помчав додому.
На ранок вірш був готовий. Коли Опанас прочитав його дебелій касирші в магазині, вона заплакала й ска­зала:
— Харашо. Особливо останні рядки: «Жизнь моя не варта і монети — без ножа зарізала мене ти». Тут пах­не кров’ю.
Через місяць вірш надрукували в журналі. Подальші події розгорталися в шаленому темпі. Жорстока красуня подумала, що автором був не хто інший, як її нещасний коханець. Вона негайно відповіла йому взаємністю.
— О, мій Овідій, — прилипла вона до його грудей.
— Який Овідій? — витріщив очі хлопець.
— Хіба це не ти написав? — розгорнула журнал по­клонниця муз.
— Ні… вперше бачу…
— Ах так…
Вона вдарила його в перенісся важким прес-пап’є. Зло­чинницю затримали в довідковому бюро, де вона взнава­ла адресу Опанаса Шворня. Так міліція врятувала нам його самобутній талант.

Б/д

8 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *