У Черкасах вручили премію ім. Василя Симоненка

У Черкасах сьогодні пройшов вечір пам’яті Василя Симоненка з нагоди його 85-річчя. А також двох лауреатів нагородили Симоненківською літературною премією. Ними стали поет Ігор Мітров та письменник Василь Шкляр.

Передає Zmi.ck.ua.

Ігор Мітров, Василь Шкляр та міський голова А. Бондаренко
Фото: progolovne.ck.ua

“Сьогодні в Україні оголошено день трауру, але ми вшановуємо пам’ять митця, творчість якого наскрізь пронизана патріотизмом”- зазначив на початку вшанування голова ОДА Роман Боднар.

Зі словами вшанування поета до усіх присутніх звернулись заступник голови Черкаської обласної ради Андрій Сегеда, міський голова Анатолій Бондаренко, голова Обласної організації письменників Черкащини Володимир Поліщук.

“Сьогодні ми відзначаємо і ювілей заснування премії імені Василя Симоненка. Вона стала одною з найпрестижніших літературних премій”,- прокоментував Володимир Поліщук.

У першій номінації за кращу поетичну збірку перемогу здобув поет з Керчі Ігор Мітров.

Під час вручення він розповів, що його навіть свого часу клали на лікування у психіатричну клініку за те, що розмовляв українською мовою.

Він прочитав свої найкращі вірші.

Поміж 18 претендентів за кращий твір лауреатом визнано Василя Шкляра за роман “Троща”.

“Україно – ти для мене диво, – звернувся до присутніх словами Василя Симоненка Василь Шкляр. – Слава Симоненка не згасатиме. Мені доля подарувала пізнання його пекучого слова, коли я був 8-класником”. Василь Шкляр розповів про те, як його зросійщений дядько, прочитавши Симоненківське слово, перейшов на українську мову.

“Ось яка сила Симоненківського слова” – зазначив Василь Шкляр. Також він розповів, які б слова сьогодні сказав Симоненкові.

“Я сказав би: “Василю, ми вже третє десятиріччя живемо у незалежній Україні, але будь обережний, бо тебе так само можуть вбити за твою українську мову, за українську символіку” – розповів Шкляр.

Далі лауреатів вітали піснями Василя Симоненка, які покладені на музику.

Letyshops [lifetime]
3 місяці ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *