Вулиця Симоненка повинна бути довгою і красивою, а не провулком, – голова Черкаської облради

goloblradyНавіщо перейменовувати одну з вулиць у Черкасах іменем Василя Симоненка? Адже у місті вже є вулиця Симоненка? Відповідь на ці запитання дала «Прочерку» голова обласної ради Валентина Коваленко, керівник оргкомітету з підготовки та відзначення 80-річчя від дня народження Василя Симоненка.

За словами Валентини Коваленко назвати вулицю у Черкасах іменем Василя Симоненка – не її примха. Це питання щороку піднімає творча інтелігенція Черкащини перед днем народження поета. Воно постало знову напередодні його 80-річного ювілею.

Дійсно, в Черкасах вже існує вулиця Симоненка у центрі міста. Проте вона надто мала, її й провулком назвати важко. Водночас чимало черкаських вулиць носять імена функціонерів тоталітарного режиму: Леніна, Котовського, Фрунзе тощо. От і виникла ідея назвати одну з цих довгих і красивих вулиць на честь славетного поета, тим більше, що цьогоріч святкуємо його ювілей.

Серед пропозицій, які обговорювалися, називали вулицю Леніна. Та в народі вона вже перейменована на вулицю Небесної сотні. Прикро тільки, що цього досі не зроблено офіційно. Адже така вулиця у Черкасах, безперечно, має бути.

– Інша пропозиція, яка імпонує і мені – перейменувати на вулицю Симоненка вулицю Фрунзе, на якій розташований пам’ятник поету і сквер його імені. Перейменування вулиць Черкас – це справа міської влади. Якщо в них буде бажання і воля, то це буде зроблено. Два тижні тому я мала розмову на цю тему із Сергієм Одаричем. Попередньо він погодився із озвученими пропозиціями. Побачимо, чи буде це втілено на практиці, – зауважила Валентина Коваленко.

Дехто скептично зауважує, що перейменування вулиць – складна і витратна справа.

– Проте у Черкас вже є позитивний приклад із перейменуванням вулиці Енгельса на В’ячеслава Чорновола. Тому, на мою думку, можливо все, аби було бажання, – зазначила голова облради.

 

Прочерк

8 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *