У Черкасах відбулося вручення премії ім. Василя Симоненка і творчий вечір поета

12 січня відбувся літературно-мистецький вечір з нагоди 81-ї річниці від дня народження Василя Симоненка. У заході, який проводили у обласній філармонії, взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, депутат обласної ради, лауреат Симоненківської премії Валентина Коваленко, представники творчої інтелігенції Черкащини, шанувальники творчості поета.

У фойє філармонії учасники заходу мали можливість оглянути тематичну книжкову виставку, присвячену життю та творчості митця, підготовлену обласною юнацькою бібліотекою ім. В. Симоненка.

На початку літературно-мистецького вечора на екрані, встановленому в залі, присутнім продемонстрували фільм про Василя Симоненка. У залі лунали вірші В.Симоненка у виконанні автора.

До присутніх з привітальним словом звернулися керівники області. Віталій Коваль зазначив, що в українській історії важко пригадати людину, яка б у 28 років мала такий потужний, величезний творчий літературний спадок, який має Василь Симоненко. Його творчість вчить усіх нас бути українцями, вважає заступник голови облдержадміністрації. А перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко підкреслив:

– Нація – це не лише народ, який проживає на певній території. Це в першу чергу народ, який має свою мову і береже традиції. Чудово, що на Черкащині стало доброю традицією кожен рік відзначати день народження видатного земляка Василя Симоненка. Поет прожив коротке життя, але воно для нас є прикладом і сьогодні. Тож я хочу побажати всім нам, щоб ми були достойними нащадками цього видатного поета-земляка.

Потім слово взяв голова конкурсної комісії Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка Володимир Поліщук. Він зауважив

– Одним із виразників нашого пошанівного ставлення до великого поета і громадянина є Всеукраїнська літературна премія імені Василя Симоненка, започаткована Черкаською обласною радою і облдержадміністрацією для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до створення високохудожніх творів, у яких відстоюється демократична українська державність. Цьогоріч, як і в попередні роки, конкурс на здобуття цієї премії був дуже достойним, представницьким і конкуренція була гострою. За здобуття премії боролося зо два десятки літераторів.

Після цього було оголошено лауреатів премії 2015 року. Ними стали Олександр Кучеренко (Олександр Обрій) з Миколаївщини у номінації «За кращу першу поетичну збірку» за збірку поезій «Абетка юності» та Микола Шамрай з с. Пекарі Канівського району у номінації «За кращий художній твір» за збірку поезій «Клятва грому». Їм вручили дипломи лауреатів та сертифікати на отримання грошової премії у розмірі 15 тисяч гривень.

Та на цьому нагородження не закінчилися. Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка нагородило Володимира Поліщука дипломом лауреата Всеукраїнської премії ім.Б.Грінченка.

На святковому концерті цьогорічні лауреати зачитали присутнім свою поезію, також зі сцени лунало ще багато поетичних творів, як з доробку Василя Симоненка, так і сучасних авторів. Яскраві і патріотичні музичні композиції присутнім подарували черкаські колективи.

Про це інформує відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської облради.

premija2016

ПРОЧЕРК

7 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *