Лауреатами Симоненківської премії в 2016 році стали полтавчанка Олена Задорожна та вінничанка Наталія Доляк

Конкурсна комісія з присудження Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка, встановленої Черкаською обласною радою та облдержадміністрацією за підтримки Національної спілки письменників України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка та Ліги українських меценатів з метою вшанування пам’яті поета-гуманіста Василя Симоненка, популяризації його імені й творчості, для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, до написання високохудожніх літературних творів громадянського звучання, спрямованих на побудову незалежної демократичної України, підбила підсумки конкурсу на здобуття премії у 2016 році.

Як повідомляє Провінція посилаючись на голову конкурсної комісії Володимира Поліщука, лауреатами премії імені Василя Симоненка визнано:

  • у номінації „За кращу першу поетичну збірку”: Олену Задорожну (м. Полтава), за збірку поезій «Той, що зумів воскреснути»;
  • у номінації „За кращий художній твір”: Наталію Доляк (м. Вінниця), за роман «Загублений між війнами»
Фото: Facebook Olena Zadorozhna

“Поетеса-дебютантка Олена Задорожна свою першу поетичну збірку «Той, що зумів воскреснути» писала понад десять років. Однак основну її частину становлять вірші останніх двох – періоду війни на Донбасі. Олена – волонтер, майже кожного дня спілкується з військовими. Враження і емоції перекладає на папір. Її поезія гостра і чесна, як розмова солдатів. У ній немає зайвого пафосу, але є біль, тривога, злість і радість…“, – пише про збірку та її автора видання Високий Замок.

Олена Задорожна народилася у Полтаві 1984 року. З 2004-го є активною учасницею мистецьких заходів у рідному місті. Тісно співпрацює з місцевою організацією Національної спілки письменників України. Лауреат кількох поетичних конкурсів. Вірші публікувались в альманахах «Ірпінські світанки», «Рідний край». Разом з поетесами Оленою Гаран, Наталією Трикаш, Євгенією Найчук створила мистецький проект «Знак чотирьох», що переріс у мистецьке об’єднання «Сходи». За час існування проекту світ побачили три випуски альманаху «Острови», було проведено чимало літературних пленерів, творчих зустрічей, спів­організатором і учасником яких була Олена. Працювала журналістом. Займається волонтерською діяльністю.

Роман «Загублений між війнами» Наталії Доляк – біографічний твір про українського прозаїка і поета Юрія Будяка (Покоса). Його доля вражає, адже Юрій Покос пройшов крізь розруху революції, темряву трьох війн і морок табору, не втративши людської гідності. Він – мужній воїн, мандрівник, революціонер, сільський вчитель, журналіст, громадський діяч, політичний в`язень, до того ж талановитий літератор. Вінничанка Н.Доляк вивчила біографію видатного українця, аби, приправивши її художніми засобами, перетворити у роман, пише iVin. У 2016 році у номінації «За кращий художній твір» змагалися 17 фіналістів.

6 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *