2015-й став роком Василя Симоненка на Полтавщині

8 січня Полтавщина відзначиме 80-річчя з дня народження Василя Симоменка, поета-патріота, що загинув за невідомих обставин.

Рішення про оголошення 2015-го роком Василя Симоненка прийняла сесія Полтавської обласної ради на своєму останньому засіданні. (Рішення оприлюднене на сайті облради).

Містам та іншим населеним пунктам рекомендовано розробити та провести заходи, спрямовані на вшанування поета-шестидесятника. Як відомо, Василь Симоненко народився 8 січня 1935 року в селі Биївці Лубенського району Полтавської області.

Прожив він усього 29 років. За життя вийшла єдина збірочка поета “Тиша і грім”. Нині серед творів шкільної програми є вірші Василя Симоненка “Лебеді материнства” та “Ти знаєш, що ти – людина”, а також дитячі поеми “Подорож в країну Навпаки” і “«Цар Плаксій і Лоскотон».

Як відомо, Василь Симоненко помер після того, як його жорстоко побили у відділку міліції в Черкасах.
За рік до загибелі разом із іншими українськими дисидентами Аллою Горською та Лесем Танюком поет виявив таємні поховання жертв НКВС на Лук’янівському та Васильківському кладовищах, а також у Биківні. Про страшну знахідку вони розповіли громадськості.

 

Репортер

8 років ago

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *