На малій Батьківщині Василя Симоненка вшанували його пам’ять

Як спрагла земля вбирає в себе цілющу вологу дощу, так український народ  взяв у свою національну свідомість чисту, правдиву поезію Василя Симоненка. Саме тому 8 січня у Лубенському районі відбулося вшанування пам’яті нашого видатного земляка та нагородження лауреатів літературно-мистецької премії його імені.

Василь Симоненко народився у Біївцях, що в Лубенському районі на Полтавщині. У це маленьке село щороку у день народження славетного земляка приїздять звідусіль численні делегації прихильників його творчості, аби навідатися у невеличку хату під стріхою, де жив колись поет і патріот. Василь Симоненко прожив коротке, але яскраве життя. Творча спадщина талановитого українського поета – десятки віршів, казок, новел, об’єднаних у збірки, що лишилися навічно золотими розписами на ниві української духовності. Твори Василя Симоненка дістали всенародне визнання.

Разом з керівниками району та численними гостями на заході з нагоди вшанування  пам’яті поета-шістдесятника були присутні секретар міської ради Олександр Карпець та  керуюча справами Лубенської міської ради Маргарита Комарова.

Слід наголосити, що лубенці не лише зберігають літературну славу поета-шістдесятника, але й примножують її. Уже стало традицією проводити конкурс читців творів В. Симоненка. Лауреатів журналістської премії, заснованої Лубенським медіа-клубом, було нагороджено під час заходу у приміщенні хати-музею. Цьогорічними лауреатами визначено полтавську журналістку Марину Франчук, кореспондента МТК «Лубни» Олександра Назарця, журналіста Олександра Тарасенка (посмертно).

Кульмінацією заходу стало нагородження лауреатів літературно-мистецької премії імені В. Симоненка за 2015 рік, заснованої Лубенською районною радою у 2000 році.

У номінації «Література і публіцистика» перемогу здобув поет Анатолій Устименко.

У номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» лауреатом став художник Володимир Мірошниченко.

Дипломи спеціального зразка та грошові винагороди лауреатам вручали голова райдержадміністрації Іван Дзус та голова районної ради Григорій Угляниця.

bijivci2016

Офіційний сайт Лубенської міської ради

7 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *