Черкаський драматичний показав виставу про Василя Симоненка

Двадцять вісім років за півтори години. Черкаський драматичний показав цінителям високого виставу про видатного земляка-поета – Василя Симоненка. В її основі – факти, документи та свідчення про його життя.

У Черкаському драматичному – аншлаг. Цінителі високого з’їхались звідусіль, аби вшанувати пам’ять видатного поета Василя Симоненка.

Василь Пахаренко, літературознавець: “В цьому залі з великою кількістю людей, які прийшли. Ніхто нікого не запрошував, не зганяв. Усі люди прийшли за покликом серця. Я боюся, що ще люди залишаться там. І все-таки це ознака того, що черкасці шанують Симоненка”.

Український поет Петро Засенко про Симоненка знає не з розповідей. Разом із Василем він провів свої студентські роки.

Петро Засенко, товариш Василя Симоненка: “Я відчуваю, що ви, і ми всі не байдужі до такої постаті в нашій історії, в нашій літературі як Василь Симоненко”.

Черкаський режисер Сергій Проскурня сьогодні відчуває особливу відповідальність. На загал він вперше показує свою виставу “Серед грому і тиші”.

Сергій Проскурня, автор вистави: “Я хвилююсь, тому що сьогодні така публіка вибаглива. Тут є люди, які пам’ятають Василя Андрійовича Симоненка живим. І прекрасні літератори з Києва. Є делегація з Полтавщини. Так що для мене це дуже важливий такий момент. Ну і наша черкаська публіка. Сьогодні справжня театральна публіка”.

В основі вистави – найяскравіші події з життя Василя Симоненка. За півтори години на сцені театру минають всі 28 років життя поета.

Аби занурити поціновувачів високого у життя видатного земляка над виставою у Черкаському драматичному працювали кілька місяців. До неї залучили весь акторський склад і балет театру.

Вся вистава складається із віршів, листів та спогадів поета. У Черкаському драматичному впевнені: тільки так можна краще і глибше зрозуміти Василя Симоненка.

Ті, хто не втрапив на прем’єру вистави зможуть побачити “Серед грому і тиші” вже за два тижні – 22 січня.

 

 

ВІККА

sweet.tv
6 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *