“Рік Симоненка” відкрили у черкаському краєзнавчому музеї

Поетичні спомини. У краєзнавчому музеї відкрили рік Симоненка. До 80-річчя поета у Черкасах стартували мистецькі проекти. Їх проводитимуть протягом усього наступного року. Перші спомини про Симоненка слухала й Ірина Головка.

Петро Миколайович про Василя Симоненка чув не з хрестоматії. Його знав ще за життя. У 50-тих разом працювали у газеті “Черкаська правда”. Симоненко тоді випускав літературно-мистецьку рубрику. Часто, пригадує чоловік, доводилося разом їздити у відрядження.

Петро Жук, колега В.Симоненка: “Василь був дуже дотепним і мав надзвичайно український сільський гумор. Чесним, правдивим, і ніколи, як кажуть не підводив, ніколи не хвастався”.

Хоч Симоненко народився на Полтавщині, але, Черкащина, кажуть краєзнавці, місце народження Симоненка-поета.

Марина Бугеря, старший співробітник Черкаського обласного краєзнавчого музею: “Найкраще про поета каже його поезія: “Люди прекрасні, життя як казка, кращого сонця ніде нема. Загруз я по серце у землю в’язко, вона мене міцно тримає”. І цією землею, яка міцно тримала Василя була черкаська земля”.

Життя Василя Симоненка постало і у кінострічці до його 80-ти-ліття. Фільм створили з чотирьох частин. Кожна – має свою цінність.

Іван Козленко, начальник інформаційного відділу “Черкасиоблкіно”: “Ми хочемо показати, хто був Василь Симоненко у 60-ті роки як він починав творить, як він ішов, як він розповідає як він любив свою Полтавщину. А потім його життєвий і творчий шлях розкривається все-таки на Черкащині. І ми повністю показуємо його творчість. І це все втілимо у фільмах”.

Урочисті заходи розпочнуться уже з 8 січня, у день народження поета. Бо він, кажуть краєзнавці, вже давно став символом Черкащини.

 

ВІККА

5 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *