8 січня українська спільнота відзначила 80-ту річницю від Дня народження відомого поета Василя Симоненка. Уродженець Лубенського району завдяки своїй творчості здійнявся на найвищі щаблі вітчизняної літератури. Вшанували відомого земляка сьогодні і в обласній бібліотеці імені Івана Котляревського.
“Лебеді материнства”, “Ти знаєш, що ти людина?”, “Грудочка землі” – ці вірші знайомі кожному зі шкільних лав. Їхній автор Василь Симоненко увійшов в історію української літератури як незламний борець за справедливість та рівність усіх людей. У своїй творчості він підносить людинолюбство.
Віра Мелешко, зав. кафедрою української літератури ПНПУ ім.В.Короленка
Ми говоримо про те, що ота баба Ониська, дід і конюх – це те, що близьке кожному. Бо до того не було людини. Василь Симоненко приніс у поезію людину
8 січня 2015 року Василеві Симоненку могло б виповнитися 80. Утім цей геніальний поет пішов з життя у 28 років, залишаючись у пам’яті багатьох молодим представником епохи шістдесятників. Нині чимало розмов ходить з приводу обставин його смерті. Утім дедалі більше людей сходяться на думці, що рокове побиття поета у середині 62-го року, а невдовзі – і відхід у вічність, були невипадковими.
Віра Мелешко, зав. кафедрою української літератури ПНПУ ім.В.Короленка
Василь Симоненко був неугодний системі. Неугодний як журналіст, неугодний як публіцист, неугодний як поет і, скажімо прямо, неугодний як людина. Василь Симоненко – це борець. Недаремно Гончар каже “Витязь української молодої поезії”. Витязь – той, хто бореться
Про боротьбу із системою та інші подробиці життя і творчості Василя Симоненка нині на уроках української літератури дізнаються школярі.
Вікторія Гайдамака, вчитель Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім.І.Котляревського
Діти вивчають його біографію, готують про нього повідомлення, дослідження, а ще у десятому класі ми практикували такий вид роботи, як кожен шукав свій вірш Симоненка і цей вірш вивчав, аналізував, розказував, як він його зрозумів
На Полтавщині у зв’язку із ювілеєм українського поета 2015-ий рік оголошений роком Василя Симоненка.
Крістіна Брігіда, Телеканал Місто