У Черкасах для військових зробили дорожній іконостас з Симоненком

Оригінальний подарунок – три портрети поетів, виконані  в сучасній манері, проте стилізовані під дорожній іконостас – зроблені в Черкасах “Мистецькою брамою” Олександра Третякова  і вручені українським військовим та волонтерам, – повідомляє “Козацький край”.

У камуфльованомук чохлі – зображення на дошках трьох знакових поетів, двоє з яких – родом з Черкащини.

Автор задуму подарунку “Україно, ти моя молитва!” (“Борімося – поборемо!”) – Дар’я Соколенко. Реалізацію проекту здійснено завдяки FSD (ім’я меценатки залишиться замаскованим цією абревіатурою). Унікальні осучаснені портрети Тараса Шевченка, Лесі Українки і Василя Симоненка виконав черкаський художник Роман Битюк. 

Центральне зображення – Василя Симоненка, одягнутого у бронежилет і з автоматом у руках. Поруч – цитата з його віршів: “Гримить над світом люта битва За твоє життя, за твої права”. Поруч з ним – Тарас Шевченко, який зриває червоноармійську шинель з української вишиванки і Леся Українка, яка прибирає геть чужинське сміття. Ці двоє за задумом художника “обмінялися” цитатами зі своїх віршів: біля Шевченка – цитата з Лесі: “Вставай, хто живий, в кого думка повстала…”, а біля Лесі Українки – Шевченкові слова “В своїй хаті – своя й правда, і сила, і воля…” Фоном за кожним зображенням – сатиричне зображення розчавленої двоголової птиці, на головах якої замість корон можна розгледіти “будьонівку” і шапку-вушанку.

Петро ДОБРО, фото автора та Валерія ГОРБЕНКА

1 рік ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *