Туризмознавці зібрали у стінах Черкаського національного шанувальників Василя Симоненка

У стінах Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького зібралися ті, хто пам’ятають і шанують Василя Симоненка.

Круглий стіл «Шляхами великого патріота України Василя Симоненка» провели працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи. У стінах навчального корпусу, де в 50-60-их роках минулого століття Василь Симоненко зустрічався зі студентами Черкаського педагогічного інституту, зібралися науковці різних інститутів університету, школярі та їхні учителі, працівники міської юнацької бібліотеки імені Василя Симоненка, артисти, поети, друзі та дослідники Василя Симоненка, журналісти, у тому числі й газети «Черкаський край», де він колись працював, і головний редактор газети «Краєзнавство. Географія. Туризм».

Як наголосила завідувач кафедри Станіслава Пасєка, науковці кафедри мають на меті долучити викладачів, аспірантів та студентів університету до наукового пошуку, до досліджень, пов’язаних зі збереженням історичної, духовної, історико-культурної спадщини Черкаського краю. Для цього при кафедрі відкрито Центр туризмології та екскурсознавства, науково-дослідна лабораторія. І постать Василя Симоненка, нерозривно пов’язана з Черкащиною, не могла залишитися поза їхньою увагою.

Привітав учасників зустрічі і ректор університету Олександр Черевко, зазначивши, що увесь 2015 рік, у який би витязю української поезії виповнюється 80 років, проходить під знаком Симоненка.

— Симоненко багатогранний, і сьогодні на його творчості ми вчимося, — зазначив Олександр Володимирович. — Вона сьогодні актуальна як ніколи. Про що б ми не говорили: про українську національну ідею, про патріотизм, любов до батьківщини, про загальнолюдські цінності — на всі питання можемо знайти відповідь у творах Симоненка. Водночас, Василь Симоненко — це вже історія, це місця, де він бував, це люди, які його пам’ятають. І люди, які готують фахівців у галузі туризмознавства та знавці та дослідники Василя Симоненка, мають що сказати одне одному.

Символічним єднанням поколінь стала зустріч першокурсників, що навчаються за напрямом «Туризм», і учнями черкаської школи №33, що носить ім’я Василя Симоненка. І слова Поета набули в їхній устах нового звучання. Поезія Василя звучала і в піснях. А п’ятикласниця цієї школи Вікторія Кудринська прочитала власну поезію, присвячену Симоненкові.

Своїми спогадами про Василя Симоненка поділився його друг, член Спілки журналістів Петро Жук. А перший проректор університету Василь Мойсієнко згадав, як він ініціював створення у школі №33 музею «Світлиця Василя Симоненка» замість музею Володимира Леніна і як це було сприйнято тодішньою місцевою партійною верхівкою.

Безліч цікавих фактів, почутих на зустрічі, стануть із часом основою краєзнавчих екскурсій. А доповіді, озвучені учасниками зустрічі і видані окремою збіркою, будуть корисними для широкого загалу — вчителів, працівників музеїв та бібліотек, краєзнавців і просто любителів творчості великого поета.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

7 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *