Полтавці почали готуватися до ювілею видатного українського поета Василя Симоненка


Кожен рядок у Василя Симоненка – це відданість Україні-неньці, своїй землі, своїй матері. Дуже багато патріотизму у його віршах, – розповідають організатори літературно-мистецького свята «Я для тебе горів, український народе». Захід присвятили 80-річчю від дня народження видатного українського поета і провели у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

Світлана Богодиста, директор Полтавської ЗШ №8 ім. П. Мирного
”на заході діти будуть читати вірші в. Симоненка, співати пісні на його поезії, ну і, перегорнемо коротке життя, як спалах зірки самого поета»

10-ти класниця Маргарита бере участь у подібних заходах не вперше. Дівчина каже: полюбляє свята у стінах музею, адже тут особлива атмосфера. Літературно-мистецький вечір «Я для тебе горів, український народе», присвячений постаті Симоненка – не виняток.

Маргарита Пантеленчук, учениця 10 класу Полтавської ЗШ №8 ім. П. Мирного
”Василь Симоненко – він людина з великою душею. Він був патріотом, дуже любив землю, хоч прожив всього 28 років, до осаннього любив Батьківщину. Наразі ця проблема – дуже актуальна, кожен повинен цінувати свою батьківщину, свій рідний край».

Інша учасниця літературно-мистецького свята, 10-ти класниця Ірина зізнається: Василь Симоненко їй подобається за щирість та безпосередність.

Ірина Засімович, учениця 10 класу Полтавської ЗШ №8 ім. П. Мирного
”Він говорив, коли всі мовчали. Коли всі говорили про лібералітет до росуряду, він говорив про незалежність. Він відкривав свою душу перед читачем, дава проникнути в його світогляд. Я думаю: на той час собі такого дозволитити не міг ні один поет».

Перу Василя Симоненка належать такі вірші: «Ти знаєш, що ти людина?», «Лебеді материнства», «Задивляюсь у твої зіниці», «Де зараз ви, кати мого народу?», «Виростеш ти, сину», багато з поезій покладено на музику.

 

ІРТ-Полтава

8 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *