В Києві на Оболоні відбувся районний конкурс читців поезії Василя Симоненка

Уже шостий рік поспіль спеціалізована школа № 252 імені Василя Симоненка проводить районний конкурс читців поезії Василя Симоненка, в якому охоче беруть участь учні 4 – 11 класів більшості шкіл Оболонського району.

Любов – це життєстверджуюча сила. В ім’я любові здійснювалися найвеличніші подвиги людства. З любов’ю в серці жив і творив Василь Симоненко. Рядки його поезій наскрізь пронизані любов’ю до України, до її народу, до людства й окремої людини.

Василь Симоненко увійшов у літературу як співець рідної землі, як тонкий і ніжний лірик, як шукач істини і найвищого сенсу буття, як поет-гуманіст. Суть Симоненкової формули гуманізму – в пафосі однієї з найвідоміших його поезій “Ти знаєш, що ти – людина?”

Ця лірична поезія-звертання тільки на перший погляд спрямовувалася до окремого сучасника, насправді – адресувалася цілому суспільству. Ставлення до людини як до гвинтика, яке принижувало особистість, гідність, убивало її творчий дух – це і змусило написати В. Симоненка вірш «Ти знаєш, що ти – людина?» Ця поезія входить до збірки «Земне тяжіння». Завдання кожної особистості, кожної людини – дати відповідь на питання, яке містить назва вірша В. Симоненка. Поет закликає нас щодня стверджувати, що ми люди і повинні поспішати жити, робити добрі справи, залишаючи по собі гідний слід.

Тому цьогорічний конкурс пройшов під гаслом: “Ти знаєш, що ти – людина?”

Ти знаєш, що ти людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя – єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої – одні.

obolon

obolon.kievcity.gov.ua

7 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *