На малій батьківщині Василя Симоненка вшанували його пам’ять

vshan-8.018 січня у Лубенському районі відбулися урочисті заходи, присвячені 80-річчю від дня народження видатного українського поета та громадського діяча Василя Симоненка.

Нагадаємо, на Полтавщині рішенням сесії обласної ради 2015 -й оголосили Роком Василя Симоненка.Цьогоріч йому б виповнилося 80-т , але він пішов із життя у неповних 29.

Василь Симоненко народився у Біївцях, що в Лубенському районі на Полтавщині. У це маленьке село щороку у день народження славетного земляка приїздять звідусіль численні делегації прихильників його творчості, аби навідатися у невеличку хату під стріхою, де жив колись поет і патріот. Цьогоріч людей було більше, ніж зазвичай. Сотні полтавців з Прапором України, квітами, вишитими на полотнах патріотичними рядками з віршів Симоненка пройшли ходою селом, вигукуючи славні промови на честь поета.

Біля хати-музею Симоненка провели мітинг, на якому відзначалося, поточний рік має сприяти увічненню пам’яті поета через цілу низку справ. Це і друк його видань, і присвоєння імені Симоненка одному з навчальних чи бібліотечних закладів, парків, скверів, капітальний ремонт садиби-музею, де народився майбутній поет тощо.

Після відвідин музею люди пройшли ходою до пам’ятника Василю Симоненку, який знаходиться у цьому ж селі. До його підніжжя поклали квіти. Далі спрямували в село Тарандинці, яке за десяток кілометрів. У тамтешню школу Василь Симоненко відходив пішки, починаючи від 5-го класу. Вона нині носить його ім’я. 17 років у стінах цього навчального закладу діє музей відомого земляка.

Відзначення дати народження Василя Симоненка закінчилося великою культурно-мистецькою програмою в місті Лубни. Звучали твори великого поета, розповіді про його життя та важливість сказаних ним у віршах слів для непростого сьогодення. Під пісню на слова Симоненка “Виростеш ти, сину”, присутні у переповненій залі будинку культури встали та багато хто не зміг стримати сліз.

Полтавську обласну раду на урочистостях представляв заступник голови обласної ради Володимир Микійчук.

Він, зокрема, зазначив, що Василь Симоненко прожив коротке, але яскраве життя, сповнене творчої наснаги, боротьби за свободу і незалежність України та її народу. Саме поезія Василя Симоненка (сатира на радянський лад, засудження російського великодержавного шовінізму) дала початок українському рухові опору 60-х років минулого століття.

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Чабановський у свою чергу закликав єднатися навколо постаті Симоненка “Ми повинні показати всьому світу, хто такий Симоненко, і чому ми його цінуємо”, – наголосив він.

Протягом короткого життя Василь Симоненко написав поезiï, провiдною темою яких є любов до рiдноï землi, вiдповiдальнiсть за ïï долю. Залишив у спадщину новели та казки. Став автором численних статей, театральних i лiтературних рецензiй.

За критику радянської системи 1963 року Симоненко був жорстоко побитий кагебістами, після чого йому відмовили нирки. Невдовзі поет помер.

ФОТОЗВІТ ТУТ

Новини Полтавщини

AliExpress WW
6 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *