Туристів водитимуть маршрутом “Василь Симоненко і Полтавщина”

В області організують новий туристичний маршрут «Василь Симоненко і Полтавщина». Представлять його у Полтаві 19 лютого на науково-практичній конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи». Вона буде присвячена 80-річчю із дня народження нашого земляка поета-шістдесятника. Які об’єкти включать до маршруту та як їх готують до прийому гостей – говорили на робочій нараді у департаменті інфраструктури та туризму облдержадміністрації.

Новий туристичний маршрут «Симоненко і Полтавщина» пролягатиме, перш за все, через села Біївці та Тарандинці Лубенського району. У Біївцях збереглася хата, де народився поет, а в його школі у Тарандинцях створено музейну кімнату. Самі школярі проводять там надзвичайно цікаві екскурсії, говорить голова спілки екскурсоводів Тамара Кулинич.

Готуються до прийому гостей і у Біївцях. Уже частково, за кошти місцевих агровиробників, упорядкували садибу, з районного бюджету виділять 87 тисяч гривень на відновлення даху. Планують привести до робочого стану піч, адже через відсутність опалення у хаті з’явився грибок. І всі ці роботи потрібно завершити до квітня. Саме тоді хочуть влаштувати навчально-методичну подорож цим туристичним маршрутом.

Для ознайомлення із маршрутом для екскурсоводів влаштують курси. Хоча із 200 екскурсоводів, облікованих у департаменті, працюють лише 50. Адже наплив туристів залежить від сезону. Та й взагалі останнім часом їх кількість на Полтавщині зменшилася. Якщо у 2013-му у музеях області побувало 140 тисяч відвідувачів, то минулого року – лише 90 тисяч.


 

Лтава

8 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *