Лубенці вшанували пам’ять свого видатного земляка Василя Симоненка

Не зраджуючи традиції багатьох років, чисельна літературно-мистецька спільнота Лубенщини, керівництво району та міста, громадськість, гості 8 січня навідалися у село Біївці, аби всім разом відзначити Симоненкове Різдво.

Про це повідомили у Лубенській РДА. Цього року «витязю молодої української поезії» виповнилося б 82 роки, проте він був і залишиться молодим, адже «іде по найдовшій у світі дорозі з розплющеними 28-літніми очима». А те, що Василь Симоненко устиг написати за своє коротке земне життя, зробило його ім’я одним із найяскравіших у літературі України, подарувало визнання та безсмертя.

Рідне поетове село Біївці та проста селянська хата, звідки він пішов у широкий світ, привітно зустріли гостей. До меморіальної дошки, встановленої на фасаді, поклали квіти. Вдячні земляки шанобливо зберігають пам’ять про поета, популяризують його творчість. Лише за минулий рік хату-музей Василя Симоненка відвідало понад 1,5 тисячі гостей.

Переступивши поріг Василевого дитинства, прихильники його творчості поринули у затишок простої селянської хати, звідки поет черпав силу і натхнення.

Впродовж багатьох років проводиться конкурс читців творів Василя Симоненка серед учнівської та студентської молоді. Засновано дві премії його імені. Саме лауреатів журналістської премії щороку нагороджують під час заходу у приміщенні хати-музею. Цьогорічним лауреатом визначено харківського журналіста Владислава Проненка, котрого нагородив голова Лубенського медіа-клубу Олександр Назарець.

Кульмінацією заходу стало нагородження лауреатів літературно-мистецької премії імені В. Симоненка за 2016 рік, заснованої Лубенською районною радою у 2000 році. У номінації «література і публіцистика» перемогу здобула поетеса Наталія Харасайло. У номінації «мистецтво і монументальна скульптура» лауреатом стала архітектор Ірина Козакова.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

sweet.tv
4 роки ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *