Про поеми

Василь Симоненко написав шість поем: “Тиша і грім”, “Симфонія прощання”, “Прокляття”, “Червоні конвалії”, “Кирпатий барометр”, “Хуліганська Іліада, або Посоромлення Гомера”.

ТИША І ГРІМ
Написана поема в січні 1961 року під час підготовки поетичної збірки з однойменною назвою, яка вийшла з післямовою С.Крижанівського у Держлітвидаві України 1962 року. В цей період відчувається творче піднесення поета. Тут великою мірою позначилася та відповідальність, яка лягала на нього при підготовці збірки, прагнення серйозно заявити про себе в українській літературі.

ЧЕРВОНІ КОНВАЛІЇ
Час написання поеми — 24—29.10.1961 року. В ній звучить тема мирного співіснування усіх жителів землі. Війна ж ятрить душу незгойною раною, вічним спомином про невинні жертви, які ще довго цвістимуть у нашій пам’яті червоними конваліями.

КИРПАТИЙ БАРОМЕТР
Поема написана 17.09.1962 року, пронизана всвобіймаючою любов’ю до рідного народу, ненавистю до її ворогів. “Кирпатий барометр” — це син, нове життя, яке потребує захисту на тривожній, роздертій суперечностями планеті. Симоненка тривожить доля сучасного світу, майбутніх поколінь, яких потрібно захистити.

ХУЛІГАНСЬКА ІЛІАДА, АБО ПОСОРОМЛЕННЯ ГОМЕРА
Бурлескно-травестійна поема на зразок перелицьованої І. Котляревським “Енеїди”. Твір поділено на 12 розділів відповідно до календарного річного циклу. Тісно пов’язана з легендою, що призвела до Троянської війни. Є застереженням проти безглуздя людського егоїзму.

Джерело: Симоненко Василь. Ти знаєш, що ти — людина: Вірші, сонети, поеми, казки, байки / Передм. В.А. Гончаренка. — К.: Наук.думка, 2005. — 296 с.

8 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *