Відкритий лист

Відкритий лист до голови СБУ Наливайченка В.О., голови МВС Авакова А.Б., міністра культури Кириленка В.А., народних депутатів України та Президента України Порошенка П.О., щодо перевірки архівних відомостей та оприлюднення правдивої інформації про побиття, яке призвело до смерті видатного поета Симоненка В.А. у зв’язку з 80-річницею з дня його народження.

Шановні,
Сьогодні, 13 грудня, чергова річниця з дня смерті видатного українського поета-шістдесятника Василя Симоненка. У 1963 році його смерть пояснили раком нирок, а не як наслідок побиття міліціонерами на залізничній станції Шевченка у місті Смілі. Василь Андрійович Симоненко часто критикував радянський устрій та владу і у численних інтерв’ю його друзі та колеги, експерти переконані у тому, що побиття було замовним. І хоча ця версія зараз є основною у нашому суспільстві, але за 23 роки з часу здобуття незалежності, українцям так і не відкрили правду. Цілком ймовірно, архіви СБУ та МВС містять інформацію про цей випадок, стеження за ним чи навіть замовників побиття(якщо воно було спланованим).
Вже через місяць Україна почне вшановувати Василя Симоненка у зв’язку з 80-річчям з дня його народження. І це могло б відбуватися не посмертно, якби злочинці у погонах не відбили йому нирки. Найкращим способом віддячити цій людині зараз є не пам’ятники і літературні вечори, а правда. Він все своє коротке життя хотів “правді бути вічнім другом і ворогом одвічним злу”. Яка ж іронія, що про його смерть правди досі нема, а лише здогадки. Потрібно нарешті розвіяти туман й остаточно з’ясувати – випадковість це чи помста.
Як мінімум, понад 25 тисячам українців, які є учасниками присвячених Василю Симоненку спільнот в Інтернеті це важливо. Звичайно, насправді не байдужих людей значно більше. Тому ми просимо вас зробити все можливе, щоб ця інформація була розкрита. Ми не очікуємо покарання тих, хто це зробив(вони можуть вже бути мертві й це юридично не можливо), а лише прагнемо справедливості. Він достойний цього, тож сподіваємося на ваше сприяння.
Також, запрошуємо громадські організації та всіх зацікавлених доєднатися до нашого звернення і взяти участь у його донесенні вищезгаданим особам та всім, хто може допомогти.

 

Учасники інтернет-спільнот Василя Симоненка,
vasylsymonenko.in.ua

8 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *