Як цього року вшановували пам’ять Симоненка

8 січня Василю Симоненку мало б виповнитися 84 роки тож біля могили в Черкасах та в рідній хаті на Лубенщині відбувалися заходи вшанування.

Все відбувалося досить стандартно й скромно бо ж дата не кругла. Нема інформації щодо відвідування могили представниками черкаської влади, але була Валентина Коваленко – поетеса та письменниця, яка колись була головою Черкаської ОДА. На сторінці місцевого НРУ у Facebook йдеться про те, що відвідувала вона могилу і пам’ятник “разом із письменниками: головою Черкаської НСПУ В. Поліщуком, симоненкознавцем В. Пахаренком, цьогорічною лауреаткою премії ім. В. Симоненка Л. Тараненко) та бібліотекарями юнацької бібліотеки ім. В. Симоненка.”

Офіційний захід з представниками влади в Черкасах таки був, але 10 січня. А саме літературно-мистецький вечір в Черкаській обласній філармонії , який серед подібних виділяється хіба що двома назвами. За даними Черкаської ОДА і анонсу він називався «Чуття великої любові», але ЧДТУ повідомляє іншу назву – «Я прийшов, щоб із вами жити» і це підтверджується фото. Втім, це не має особливого значення…

Фото: chdtu.edu.ua

Вже традиційно, на таких заходах нагороджують лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка. Цього року дипломи переможцям вручив заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв. Кращим поетичним дебютом стала збірка «Еволюція на граніті» Сергія Сіваченка із смт Хорошів Житомирської області. А у номінації «За найкращий художній твір» перемогла черкаська поетеса Людмила Тараненко (за книгу «Стоїть душа перед порогом»).

Сергій Сіваченко (зліва). Фото: ck-oda.gov.ua
Людмила Тараненко . Фото: ck-oda.gov.ua

– Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя – ці слова Василя Симоненка завжди будуть актуальними для кожної свідомої людини, – зауважив Костянтин Омаргалієв, вітаючи присутніх на святі. – Сьогодні ми відзначаємо вже 84-ту річницю з дня народження нашого уславленого земляка. Черкащани щасливі тим, що є його земляками. Його ім’я гордо носять заклади освіти та культури, а поезія й досі збурює емоції в душах. Приємно, що ми з року в рік відзначаємо продовжувачів симоненкових традицій – письменників та поетів. І саме Черкащина єднає у ці різдвяні дні кращих у цій царині.

Відбувалися традиційні заходи і в Біївцях на Полтавщині. У хаті поета вкотре зібралися разом літературно-мистецька спільноту Лубенщини, керівництво району, громадськість, односельці. Детальніше можна почитати і подивитись фото у матеріалі Лубенської РДА.

Досить дивний і не надто доречний білборд

За словами голови літоб’єднання імені О.Донченка при газеті «Лубенщина», головного редактора газети, члена НСПУ Олександра Міщенка, лубенці не лише зберігають літературну славу поета-шістдесятника, але й популяризують та примножують її. Впродовж багатьох років проводиться конкурс читців творів В. Симоненка серед учнівської та студентської молоді. Засновано дві премії його імені. Саме лауреатів журналістської премії щороку нагороджують під час заходу у приміщенні хати-музею. Цьогорічним лауреатом визначено відомого краєзнавця Петра Підтоптаного, котрого нагородив голова Лубенського медіа-клубу Олександр Назарець.

Нагородження Петра Підтоптаного (зліва). Фото: lubny.adm-pl.gov.ua

Насолодившись атмосферою єднання із Симоненком, виконавши усі разом його безсмертні «Лебеді материнства», учасники заходу рушили ходою до пам’ятника поету, встановленого у 2005 році за сприяння родини Григорія Тараненка, студентського та викладацького колективів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та громади села.

Захід продовжився в Тарандинцівській школі, яка носить ім’я видатного земляка. А кульмінацією стало нагородження лауреатів літературно-мистецької премії імені В. Симоненка за 2018 рік, заснованої Лубенською районною радою у 2000 році.

4 роки ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *