Названо лауреатів журналістської премії імені Василя Симоненко в 2014 році

13 грудня – День памяті Василя Симоненка. 51 рік тому зупинилося його полум’яне серце, закатоване комуно-кадебістським режимом. Як передбачено Положенням про журналістьску премію імені Василя Симоненка, заснованої громадською журналістською організацією «Лубенський медіа-клуб», у цей сумно-памятний день оприлюднюються нові імена лауреатів почесної відзнаки.

Цього року ними стали відома журналістка, президент Полтавського обласного медіа-клубу Людмила Кучеренко та письменник, краєзнавець, журналіст Олександр Панченко з Лохвиці. Імена обох лауреатів знані не лише в нашому краї, їхня активна професійна та громадська діяльність сягає далеко за межі Полтавщини, а то й України.

Так, Людмила Кучеренко у свій час була власкором газет «Дзеркало тижня» та «Свобода», а з 2010 року – власкор «Сільських вістей», працювала кореспондентом Української служби Радіо Свобода, очолювала газету «Новий день». Цього року журналістка відзначила 30-річчя своєї професійної діяльності. Вона дипломант Національного конкурсу на кращі журналістські розслідування та авторські публікації з протидії корупції в Полтавському регіоні, дипломант Першого всеукраїнського конкурсу «Люди і влада: хто кому служить?», лауреат всеукраїнської правозахисної премії імені В.Марченка, дипломант Першого та Другого всеукраїнських конкурсів «Медіа про медіа», лауреат конкурсу за журналістську мужність імені Вадима Бойка…

Не менш іменитий й Олександр Панченко. Він автор 15 книг політичної публіцистики та україністики, упорядник 21-ї книги спогадів та статей визначних діячів українського національно-визвольного руху, низки журналістських публікацій. А ще О.Панченко активний популяризатор творчості Василя Симоненка, він член Керівної Ради Світового Конгресу Українських Юристів, приват-доцент Українського Вільного Університету (Мюнхен), голова вченої ради Інституту Українського Вільного Козацтва імені А.Кущинського…

Отож, вітаємо колег з почесними відзнаками, які будуть їм вручені в день 80-річчя від дня народження Василя Симоненка в рідній хаті журналіста-поета в селі Бієвцях Лубенського району – 8 січня 2015 року.

Принагідно нагадаємо, що торік лауреатами цієї журналістської премії стали Тетяна Чорновол (Київ) та Олена Сатдарова (Лубни).

Володимир БЕЗЧАСНИЙ, голова Лубенського медіа-клубу

8 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *