На Лубенщині відзначили 80 річницю з дня народження Василя Симоненка

80-richhja1Вчора 8 січня в Лубенському районі вшановували пам’ять видатного земляка, талановитого журналіста і знаменитого поета-шестидесятника Василя Симоненка. Традиційно, в цей день відбуваються урочистості, присвячені славетному митцеві.

У селі Біївці, де народився Василь Симоненко, відбувся мітинг. Представники органів влади, творчої інтелігенції, громадськості говорили про літературний шлях, поетичну майстерність, активну громадянську позицію Василя Симоненка. В школі села Тарандинці, де навчався майбутній поет і публіцист провели екскурсію музеєм, а в районному будинку культури пройшов літературно-мистецький захід «Я для тебе горів, український народе».

Крім того, в рамках відзначення 80-річчя від дня народження Симоненка було вручено щорічну літературно-мистецьку премію його імені. У номінації «Література і публіцистика» премію присудили члену Національної спілки письменників України Олександру Міщенку за повісті «Узбіччя» і «Літні пригоди Богданчика» та книгу «Невідомі пригоди Мюнхаузена», повідомили в Лубенській районній державній адміністрації.

У номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» премію отримав зразковий аматорський ансамбль фольклорного танцю «Перлина», під керівництвом Тетяни Мінакової. Також Почесними грамотами відзначили митців, меценатів і культурних діячів, які бережуть спадщину відомого земляка, примножують надбання його музею та всіляко долучають до цього процесу молодь і школярів.

 

Останній Бастіон

8 років ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *