«Мистецькі історії» готують нову концертну програму до ювілею Василя Симоненка

У спільному проекті НРКУ та НТКУ «Мистецькі історії» – нова концертна програма «Я в твоєму імені живу», присвячена 80-річчю від дня народження Василя Симоненка.

Тонкий поет, вдумливий журналіст, шістдесятник, який своїм внутрішнім світом і ліричними віршами привертав увагу сучасників. Високочолий смаглявий красень, що таким і залишився в пам’яті сучасників і уяві нащадків. Його навіть називають «найсліпучішою кометою» української поезії 20 століття, яка, пролетівши прожогом свої неповні 29 років, все ж полишила по собі шлейф надзвичайно яскравої лірики. Це – Василь Симоненко.

Наважуючись на створення концертної музичної програми на вірші поета, автори проекту усвідомлювали її складність: обмаль творів, їхню ментальну прив’язаність до епохи шістдесятництва, яскраву асоціативність з першими виконавцями та їхньою манерою. Однак, розуміли також , що надзавданням і місією програми є нагальність слова Василя Симоненка у наш час, універсальність сенсів, закладених у його поетичних зверненнях до людства, неприховані аналоги його долі з долею молодих українських патріотів, які і нині йдуть у Вічність, відстоюючи право Батьківщини-Матері на існування. Звідси – нові версії і сучасні прочитання музичних творів у виконанні ІЛЛАРІЇ, джазової співачки Ю. Роми, рок-гурту «Трутні», В. Холкіна, В.Свирида, соліста Національної опери О. Бойка, чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького.

Екслюзив програми – запис голосу Василя Симоненка, що зберігається у фонді Українського радіо. Цього вечора він прозвучить у поєднанні з музикою Євгена Станковича. Водночас, лірику поета читатиме актор Тарас Постніков.

Незмінними учасниками проекту є провідні колективи Українського радіо – академічний хор імені П. Майбороди під керуванням Ю. Ткач та заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо під керуванням Володимира Шейка.

Зйомки програми відбудуться 20 лютого, у Великій концертній студії Будинку звукозапису НРКУ за адресою: вул. Л. Первомайського, 5а.

Початок о 18.00.

 

НРКУ

4 роки ago

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *